Hist˛ric d'alcaldes

ALCALDES DE GANDIA. 1900- 2017

(A.I.) Alcalde interí
(A.A.) Alcalde accidental

 

NOM

   Des de

    Fins a

Andrés LAPEYRE POUQUET

1899-07-07

1902-01-01

Joan BOIX VILA

1902-01-01

1904-01-01

 Lluis FORRAT PERELLÓ (A. I.)

1903-11-16

1904-01-01

Lluis FORRAT PERELLÓ

1904-01-01

1905-08-24

Vicent SÁENZ DE JUANO (A. A.)

1904-05-10

1904-06-07

Salvador CASTELLÓ FRASQUET

1905-08-24

1907-02-24

Tomàs FEMENIA TÁRREGA (A. I.)

1906-02-15

1906-04-26

Tomàs FEMENIA TÁRREGA (A. I.)

1906-10-30

1907-02-14

Lluis FORRAT PERELLÓ

1907-02-24

1908-09-22

Teodosi CARPI CERVELLÓ

1908-09-22

1909-11-14

Josep RAUSELL RIBAS

1909-11-14

1912-10-20

Antoni Vicent FRASQUET VILA

1912-10-20

1913-11-23

Josep GÓMEZ GOMIS (conservador)

1913-11-23

1916-01-01

Ricard LÓPEZ BRUGADA (liberal)

1916-01-01

1917-09-24

Josep Maria CALATAYUD MONLLOR (conservador)

1917-09-24

1918-01-01

Ricard LÓPEZ BRUGADA (liberal)

1918-01-01

1919-09-22

Tomàs TERRADES SERRA (A. A.)

1918-07-29

1919-01-20

Fabià PEIRÓ BARBER (A. A.)

1919-01-20

1919-09-22

Fabià PEIRÓ BARBER (conservador)

1919-09-22

1920-10-27

Dídac MORELL ADROVER

1920-10-27

1921-01-23

Josep CASTAÑER MORANT (liberal)

1921-01-23

1922-04-01

Vicent ROS PLANAS (conservador)

1922-04-01

1923-18-01

Salvador FERRANDO SASTRE (liberal)

1923-18-01

1923-05-24

Dídac MORELL ADROVER

1923-05-24

1923-10-01

Josep Maria SERRA CORTELL

1923-10-01

1923-12-10

Rafel RIPOLL CABRERA (general de artilleria)

1923-12-10

1924-04-08

Josep IRANZO RODRÍGUEZ

1924-04-08

1924-07-08

Joaquim BALLESTER LLORET (A. A.)

1924-06-03

1924-07-08

Joaquim BALLESTER LLORET

1924-07-08

1926-02-22

Josep DARÀS MOMPÓ (A. A.)

1925-06-28

1925-10-28

Rafel RIPOLL CABRERA

1926-02-22

1928-09-18

Joaquim SENDRA SENDRA

1928-09-18

1930-05-30

Ignasi GÓMEZ TREVIJANO (A. A.)

1930-02-26

1930-05-30

Josep ROMÁN MARTÍ

1930-05-30

1931-04-17

Miquel OLTRA RIBERA

1931-04-17

1933-02-08

Vicent PALMER RIPOLL

1933-02-08

1936-02-23

Josep BUIGUES GIL

1936-02-23

1936-02-23

Marcel·lí PÉREZ MARTÍ (A. I.)

1936-02-23

1936-03-16

Marcel·lí PÉREZ MARTÍ

1936-03-16

1936-10-31

Benjamí BRAVO MORALES (A. I.)

1936-07-07

1936-10-31

Francesc JULIO ROIG

1936-10-31

1938-11-25

Josep TARRASÓ GARCÍA

1938-11-25

1939-03-30

Ramón SANCHO SORITA

1939-03-30

1940-10-15

Jesús FUSTER MARTÍ

1940-10-15

1943-12-24

Joaquim CLIMENT BLASCO (A. I.)

1942-08-21

1942-10-30

Joaquim CLIMENT BLASCO (A. I.)

1943-05-20

1943-06-23

Antoni VIÑA TARRAZONA (A. I.)

1943-07-01

1943-10-21

Joaquim CLIMENT BLASCO (A. I.)

1943-10-21

1943-12-24

Hibernó GREGORI BAÑULS

1943-12-24

1947-12-20

Manel CASCALES ESTEVE (A.I.)

1947-09-10

1947-12-20

Josep ROMÁN MARTÍ

1947-12-20

1954-08-02

Lluis ROMAGUERA MELIS (A. I.)

1969-07-03

1969-08-01

Vicent FERRIS GARCÍA

1954-08-02

1958-01-14

Joan LORENTE GARCÍA

1958-01-14

1971-01-30

Miquel PÉREZ VALDÉS

1971-01-30

1979-04-19

Joan ROMÁN CATALÁ

1979-04-19

1983-05-23

Salvador MORAGUES BERTÓ

1983-05-23

1991-06-12

Pepa FRAU RIBES

1991-06-15

2003-06-14

José Manuel ORENGO PASTOR

2003-06-14

2011-06-11

Arturo TORRÓ CHISVERT

2011-06-11

2015-06-13

Diana MORANT RIPOLL

2015-06-13

...

 

Informació aportada per l'Arxiu Històric de la ciutat de Gandia